(Printscreen)

Deca "prenela" Zetu preko Pirineja do Luksemburga

Vreme čitanja: 1min | uto. 18.08.20. | 22:40

Crnogorski tim lako izašao na kraj sa Endogranijem iz Andore - 3:1

Navikla je Zeta prethodnih godina da pred početak prvenstva ostaje bez glavnih igrača, a opet bude u vrhu crnogorskom fudbala. I ove sezone vrti se ista ploča, prethodnih nedelja nekolicina prvotimaca napustila su tim, ali je klub iz Golubovaca uspeo da na trenutak zaboravi na probleme i razveseli svoje navijače pobedom u preliminarnoj rundi kvalifikacija za Ligu Evrope. Iako skrojen brojnim odlascima, ali i povredama, tim Dejana Roganovića je bio prejak za Engordani - 3:1 (1:0).

A kada onih najboljih nema, stvar su u svoje ruke uzela deca - dvojica 18-godišnjaka, Ivan Vukčević i Mijat Lambulić, kao i dve godine stariji Lazar Lambulić. Istina, Zeta se i pored dobrog otvaranja utakmice dugo mučila da slomi otpor neugodnog predstavnika Andore. Ali, kada je Vukčević u prvom minutu nadoknade prvog dela konačno "otvorio" protivnika, sve je u nastavku bilo lakše. Već posle devet minuta igre u drugom delu Mijat Lambulić je iskoristio odlično dodavanje Ognjena Đinovića, a isto toliko proteklo je do poslednjeg gola crnogorske ekipe kada je odličnu kontru i pas novopridošlog Vaska Kalezića realizova Lazar Lambulić.

Gosti su u poslednjim trenucima meča uspeli da ublaže poraz golom Sebastijana Gomeza sa penala.

Zetu za devet dana očekuje gostovanje luksemburškom Progresu.

LIGA EVROPE, PRELIMINARNA RUNDA KVALIFIKACIJA (JEDAN MEČ)