"Bueno"

Valjekano iz dvojke u keca, rutina Atletik Bilbaa u Vigu (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | sub. 14.03.15. | 23:52

Kordoba samo dao lažnu nadu Granadi da može do bodova spasa u Valjekasu

BuenoGranada se ponadala da će u Valjekasu izvući sva tri boda i pobeći iz opasne zone, ali Valjekano se probudio u nastavku meča, postigao tri gola, potpuno preokrenuo rezultat i ostavio goste kratkih rukava – 1:3.

Kordoba je već u 8. minutu najavila iznenađenje i sa minimalnom prednošću otišla na odmor, međutim, ispostavilo se da je samo naljutio Buena. Ofanzivni vezista je u periodu od 11 minuta postigao dva gola i preokrenuo rezultat i tako stigao do devetog pogotka u sezoni, najviše od svih španskih fudbalera u „ligi petice“ od početka 2015. godine.

Iz dvojke u keca definitivno je potvrdio Embarba u četvrtom minutu sudijske nadoknade vremena za treću vezanu pobedu kod kuće.

Atletik Bilbao je lako izašao na kraj sa Seltom u Vigu – 2:1. Gostima je posao bio olakšan posle penala koji je skrivio Fernandez, pošto je precizan sa bele tačke bio Aduric u 17. minutu, kome je to bio 19. gol u sezoni u svim takmičenjima. San Hose je duplirao prednost u 32. minutu i praktično najavio pobedu. Doduše, Selta je u drugom poluvremenu pokazala zube, smanjila rezultat preko Lariveja u 64. minutu i u finišu imala igrača više, isključen San Hose, ali nije imala snage i sreće da izjednači.