"Miču Bačuaj (u sredini)"

Standard preslišao Ostende, a Genk rasturio Zulte Varegem - na dve utakmice čak 13 golova!

Vreme čitanja: 2min | ned. 15.09.13. | 20:00

Heroj Liježa je 19-godišnji centarfor Miču Bačuaj, koji je u roku od svega 26 minuta kompletirao het-trik, dok je Ilombe Mbojo postigao dva gola i upisao dve asistencije

Miču Bačuaj (u sredini)Sedam utakmica, sedam kola Pro divizije i sedam pobeda Standarda iz Liježa! Silno pojačana ekipa Gija Luzona nastavlja sa fantastičnom serijom rezultata u novoj sezoni, a ovog puta na put Crvenih stao je Ostende... I ostao pregažen – 4:2.

Mada, nije sve tako dobro krenulo po Standard. Ostende je preko Deputra poveo sa 1:0 u 13. minutu, ali od tog trenutka usledila je prava opsada gola. Gosti iz Liježa napadali su konstantno, vršili ogroman pritisak, a na kraju su uspeli da probiju led. Strelac je bio Ezekijel u 26. minutu. Samo šest minuta kasnije 19-godišnji napadač Miču Bačuaj postigao je prvi pogodak, koji je najavio kasniji het-trik. Već u 39. minutu bilo je 3:1, a gol je postigao tinejdžer Standarda, da bi u 58. minutu kompletirao het-trik za rezultat 4:1.

Do kraja utakmice domaćin je uspeo da postigne pogodak koji je koliko-toliko ublažio poraz, a strelac je bio Deser u 60. minutu.

Od tog trenutka utakmica je ušla u nešto mirnije vode, pa se rezultat do kraja nije menjao. Standard ostaje prvoplasirani tim Pro divizije sa maskimalnim 21 bodom i gol-razlikom 16:2, dok je Ostende na samom dnu sa svega dva boda.

U poslednjoj utakmici sedmog kola Genk je na svom terenu rasturio prošlosezonski hit - Zulte Varegem sa 5:2 i tako ušao u krug timova koji će na kraju sezone igrati plej-of za šampionsku krunu. Baš kao i u susretu Standarda i Ostendea, poraženi tim je prvi poveo. Habibu je već u 3. minutu doveo goste u prednost posle lepe asistencije Torgana Azara, a slavlje Varegema trajalo je do 39. minuta, kada je Ilombe Mbojo započeo svoj šou. Svoj drugi gol na meču postigao je u 63. minutu, a prvu asistenciju upisao šest minuta kasnije, kada je kapiten Žele Vosen bio strelac.

Već u 71. minutu rezultat je bio 4:1, a ponovo je proradio tandem koji je učestvovao u postizanju trećeg gola. Ilombe je ponovo bio asistent, a Vosen strelac za potpuni potop nemoćnog Varegema. Azar je sa bele tačke u 73. minutu uspeo da malo umanji prednost rivala, ali je tačku na susret stavio Žulijen Gorius sa penala u poslednjim trenucima meča za konačih 5:2.