""
""

Liverpul ’izrešetao’ Labudove (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 17.02.13. | 17:36

Redsi iskalili sav bes na nemoćnom ekipom Svonsija, za koje nije nastupio najbolji strelac i igrač Miču. Filip Kutinjo postigao prvenac na debiju za tim sa Merzisajda – 5:0

Pet golova – pet različitih strelaca. Izgleda da su igrači Brendana Rodžersa brzo zaboravili poraz od Zenita u prvom meču 1/16 finala Lige Evrope, i odlučili da svu negativnu energiju izbace u meču sa nesrećnim Svonsijem, koji očigledno ne može bez najboljeg strelca i igrača Mičua.

Već od samog starta utakmice Redsi su započeli opsadu gola Mikela Vorma, a jedini strelac tokom prvog dela igre bio je kapiten Stiven Džerard sa bele tačke u 34. minutu.

Međutim, drugo poluvreme donelo je kišu golova. Prvo je u 46. minutu Filip Kutinjo postigao svoj prvenac u dresu Liverpula, i to na svom debiju, da bi samo četiri minuta kasnije Hoze Enrike iskoristio asistenciju Danijela Staridža i povisio prednost. U 56. minutu najbolji strelac tima Luis Suarez je postigao četvrti gol za Redse, da bi Staridž postavio konačnih 5:0 novim pogotkom sa bele tačke u 71. minutu.

Koliko Svosni bez Mičua ne deluje kao tim iz gornjeg dela tabele pokazuje detalj da je Liverpul imao ukupno 20 šuteva na meču, za razliku od samo dva gostiju iz Velsa. Mogli su domaćini da zabeleže i ubedljiviju pobedu, ali su se Staridž, Suarez i društvo propisno ispromašivali.

Liverpul je novim trijumfom preskočio Svonsi na tabeli, i sada zauzima sedmo mesto sa 39 bodova, dva više od Labudova.