"Hamuma"
"Hamuma"

Sent Etjen šokirao Monako i obradovao PSŽ, srpski Tuluz slavio u Nici (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | sub. 01.03.14. | 21:52

Zeleni naneli prvi poraz Kneževima u 2014. godini i smenili Lil na trećoj poziciji - 2:0

HamumaIznenađenje ili ne, zavisi kako se uzme, tek Sent Etjen je u 27. kolu Lige 1 naneo prvi poraz Monaku u 2014. godini - 2:0, smenio Lil na trećoj poziciji i pomogao PSŽ da gotovo sigurno odbrani šampionsku titulu. Najveći krivac što su Kneževi ispali iz te trke je trener Klaudio Ranijeri. U sasvim nevažnoj utakmici protiv nižerazredne ekipe u francuskom kupu ostao je bez najskupljeg napadača Radamela Falkaa (ukršteni ligamenti kolena), a potom njegovu zamenu Dmitra Berbatova drži na klupi, kao i džokera Lukasa Okamposa.

Zeleni su došli u vođstvo preko Lumuana evrogolom u 17. minutu i stavili do znanja Kneževima da će teško izbeći prvi poraz u ovoj godini. Žermen i Martal ništa nisu uspeli da učine u napadu, pa je Ranijeri u nastavku meča na teren poslao i Okamposa, ali opet bez konkretnog učinka. Hamuma je u 66. minutu povisio vođstvo i definitivno najavio osvajanje sva tri boda, a Ranijeri je opet zakasnio sa izmenom pošto je Berbatova ubacio tek desetak minuta pre kraja kada je sve već bilo gotovo.

Srpski Tuluz slavio je u Nici sa 2:0. Uroš Spajić i Dušan Veškovac, uz iskusnog Džonatana Zebinu, odlično su odradili sve zadatke u odbrani, a Ben Basat i Ben Jeder svoj posao u napadu. Prvi je načeo Nicu u 66, a drugi je stavio tačku na "i" u drugom minutu sudijske nadoknade vremena. Desni bek Pavle Ninkov nije igrao zbog povrede.

LIGA 1 – 27. KOLO:

Evijan – Nant 2:0 (0:0)