"Fudbaleri Barselone"

Raketić i Mesijeve asistencije razmontirale Levante (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 21.09.14. | 22:45

Argentinac promašio penal, a prestrogo dosuđen crveni karton Vintri pokvario utisak odlične fudbalske predstave Katalonaca

Fudbaleri BarseloneGodinu dana pošto je Barselona uparila Lionela Mesija i Nejmara argentinskog-brazilski duo pokazuje kako je to bila fantastična odluka uprave katalonskog kluba pošto je Brazilac opet postigao gol na asistenciju saigrača u pobedi nad Levanteom od 5:0 koju je mnogo olakšao prelako dodeljen crveni karton Vintri u 44. minutu. Ipak, utakmica će se pamtiti po golčini Ivana Rakitića.

Levante je možda čak i bio bolji rival u prvih 15. minuta, ali je u 34. minutu proradilo partnerstvo Mesija i Nejmara i Argentinac je poslao loptu preko odbrane kluba iz Valensije, a Nejmar je to dobro ispratio, golman Fernandez je bio blizu toga da izbije loptu Brazilcu, ali se igrač Barse dobro snašao i pogodio mrežu.

U 41. minutu je viđen detalj koji je i odneo svaki žar na ovom meču pošto je sudija opravdano pokazao na belu tačku posle starta Vintre nad Mesijem, ali je prestrogo defanzivcu Levantea pokazao crveni karton. Mesi je stavio loptu na belu tačku, ali je omašio čitav gol, a to je bio 12. neiskoršćeni penal argentinskog fudbalera u karijeri.

Posao je bio znatno olakšan, a Ivan Rakitić je to potvrdio u 43. minutu raketom sa nekih 20 metara posle slabog izbacivanje lopte iz kaznenog fudbalera Levantea.

Barsa je u nastavku mogla da igra u svom prepoznatljivom stilu, a šansu je dobio i Sandro Ramirez, a ubrzo pošto je ušao u igru je i postigao gol posle asistencije Mesija.

Katalonci su u 64. minutu pokazali protitip njihove akcije pošto su Žordi Alba i Sandro odlično odigrali dupli pas, a kada su defanzivci Levantea krenuli na levog beka Pedro je ostao usamljen u srcu kaznenog i bez problema zatresao mrežu.

U 77. amaterska greška golmana Fernandeza koji je prosto poklonio loptu najgorem čoveku kojem je mogao – Lionelu Mesiju, a Argentinac ga je lobovao u znak zahvalnosti.

Barsa bi skoro sigurno dobila ovaj meč i da je Levante igrao sa 11 igrača, ali je crveni karton Vintri bacio mrlju na odličnu fudbalsku predstavu Katalonaca.