"Isijanja Sila, vezista Tuluza"

Prošle sezone za opstanak, ove nepobediv: Tuluz kao preporođen odoleva velikima

Vreme čitanja: 2min | ned. 28.08.16. | 19:06

Bordo u derbiju Atlantika savladao Nant

Isijanja Sila, vezista TuluzaProšle sezone borba za opstanak i spas u poslednji čas, a kako je krenulo ove izgleda da fudbaleri Tuluza neguju plan o povratku na evropsku scenu. Ekipa Paskvala Duprea izdržala je juoš jedan težak meč i sa gostovanja Sent Etjenu vratila neporažena.

Na stadionu „Žofroa Gišar“ nije bilo golova, ali su im bili bliži gosti. Još u prvom delu dve sasvim dobre prilike propustio je Odson Eduard, u nastavku je jednu imao i Fransis Mubađne, Sent Etjen je nešto pokušavao preko Beriča i Savea, koji se vratio na teren posle osam meseci, ali nije vredelo.

Nekadašnji kapiten Crvene zvede Pavle Ninkov nije bio u kombinaciji za meč zbog povrede, a Paskal Dupre pokazao da je stvarno preporodio Tuluz, jer je ekipa sa „Munisipala“ pod njegovim vođstvom u 11 utakmica poražena samo dvaput. U ovom prvenstvu pre ovog remija bilo je i 0:0 u Marselju i 4:1 protiv Bordoa kod kuće.

Osam dana od tog poraza, Žirondinci su se uspravili. Na svom „Matmut Atlantiku uzeli su meru Nantu i u derbiju Atlantika osvojili tri boda. Za ukupno šest pred odlazak na pauzu. Presudio je iskusni Urugvajac Dijego Rolan, u 31. minutu iskoristio je zicer i naplatio ofanzivu svog tima, do tog trenutka oličenu u nekoliko sjajnih prilika.

Bordo se, očekivano, u drugom delu malo povukao, međutim, nije ispustio prednost, najviše zahvaljujući golmanu Sedriku Karasku, koji je odbranio tri šanse Kanarincima i ostavio ih na bodovima osvojenim na premijeri protiv Džiona.

LIGA 1, 3. kolo

Marselj - Lorijan 2:0 (1:0)
/Kabelja 19, Gomis 70/

Dižon - Olimpik Lion 4:2 (2:2)
/Samaritano 24 penal, Tavares 45+1, Bahambula 73, Lez Melu 88 - Tolizo 27, Lakazet 37/

Nansi – Gengan 0:2 (0:0)