"Aspilikueta, Azar i Drogba"

Nema kraja Čelsijevom teroru: Kad Plavci ulete u kokošinjac svi Pevci stradaju (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | sre. 03.12.14. | 22:34

Totenhem nastavio očajan niz neuspeha na Stamford Bridžu koji traje još od 1990. godine - 3:0

Aspilikueta, Azar i Drogba

Teroru Žozea Murinja nad Totenhemom se ne nazire kraj. Portugalac je u 23 meču na klupi Čelsija kao domaćin ostao neporažen protiv gradskog rivala, ali ne samo to zabeležio 17. trijumf nad popularnim Pevcima, koji za pobedu na gostovanju ljutom protivniku ne znaju još od 1990. godine - 3:0 (2:0).

Večito raspoloženje na Stamfordu nastavio je i Eden Azar, koji je poslednjih deset golova postigao pred domaćim navijačima. Nezaustavljivi belgijski reprezentativac poslednjih 10 prvenstvenih golova postigao je upravo na Stamfordu, a ovaj večerašnji nakon fenomenalne kombinacije i asistencije Didijea Drogbe u 19. minutu.

Samo tri minuta kasnije legendarni napadač iz Obale Slonovače postigao je drugi pogodak u ovoj sezoni Premijer lige, nakon pasa Oskara, ali je ovo takođe bio nastavak njegove lične serije protiv Totenhema. Drogbi je ovo bio četvrti gol i peta asitencija na poslednjih devet utakmica.

Sve nakon vodećih golova Čelsija prošlo je u rutinskom otaljavanju posla ekipe Žozea Murinja. Plavci su u potpunosti diktirali tempo i držali kontrolu igre, dok su gosti i dalje u svakom pogledu ispoljavali nemoć na terenu.

Murinjo je strpljivo čekao novu šansu da u potpunosti dokusuri rivala. Kada je osetio da je Didije Drogba dostigao maksimum na ovoj utakmici od 67. minuta na terenu se našao Loik Remi i za samo šest minuta kasnije i definitivno rešio pitanje pobednika na ovoj utakmici. Fenomenalni Francuz je na pravi način iskoristio dodavanje Aspilikuete, dobio snažan duel sa Vertongenom i matirao nemoćnog Uga Lorisa.

Čelsi je ovom pobedom zadržao prednost od šest bodova u odnosu na Mančester Siti i jasno je da će ova dva tima voditi bitku za šampionsku titulu do kraja sezone.