""
""

Mudrinski gura Grojter ka vrhu

Vreme čitanja: 2min | pet. 08.11.13. | 20:34

Napadač Detelinara postigao gol posle tri meseca u pobedi Firta nad Paderbornom (3:0)

Ognjen Mudrinski je vratio Grojter Firt na drugo mesto Cvajte! Bivši napadač Crvene zvezde postigao je drugi gol protiv Paderborna u trijumfu 3:0, kojim su Detelinari bar na jedno veče preskočili Union Berlin i stigli korak iza lidera Kelna.

Mudrinski je u 34. minutu sjajno reagovao posle kontranapada, izbegao ofsajd poziciju, okrenuo Pirsona i na krajnje efektan način poslao loptu u mrežu gostiju. Bio je to njegov prvi pogodak posle skoro tri meseca, kad je odlučio pobednika susreta sa Kajzerslauternom, posle čega je odigrao pet mečeva, ali nije bio precizan.

Pogotkom Mudrinskog meč sa Padernbornom je praktično bio rešen, jer je Mađar Štiber četiri minuta ranije doveo domaćina u vođstvo, a isti igrač je u finišu naplatio brjčanu prednost Zleenih, koji su u 74. minutu dobili dva crvena kartona. Najpre je zbog oštrog starta isključen Vrančić, a zatim je Bartles nesportski reagovao prema sudiji i on je morao svčaionicu.

Još ubedljiviji od Grojtera bio je Kajzerlsutern, koji je sva tri boda doneo iz Frankfurta, ali je dva gola postigao iz penala i tako izbio na treće mesto.