Majstorija u Portugaliji: Martins minijaturom ukrotio Lavove (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | sub. 14.01.17. | 21:10

Sporting nije uspeo da se vrati sa bodovima iz Šavesa - 2:2

Nemoćan: Koates

Mogli su Lavovi da iskoriste kiks velikog rivala Benfike kod kuće i približe joj se na šest bodova, ali su uprskali tu šansu. Istina, kvalitet Šavesa koji je pre ovog kola držao solidnu šestu poziciju nagoveštavao je neizvestan okršaj na severu Portugalije posle kojeg je konačni ishod možda i najrealniji - 2:2 (1:1).

Lazar Marković je čitav meč odgledao sa klupe za rezerve.

Počelo je dobro po domaćina, poveli su rano, već u četvrtom minutu preko Lopeza, ali je Holanđanin Bast Dosta u nadoknadi prvog dela ipak vratio meč na početak kada je poravnao na 1:1. Izgledalo je da će Lavovi u nastavku doći do pobede, a nisu ustuknuli čak ni kada su ostali sa igračem manje posle isključenja Semeda u 73. minutu.

Samo koji trenutak kasnije raspoloženi Dost je drugim golom doveo Sporting u vođstvo, ali je u finišu Šaves uspeo da šokira goste. Branili su se sa čovekom manje fudbaleri Žorža Žezusa, ali nisu mogli da zaustave mladog Fabija Martinsa u tom 88. minutu. Napadač Šavesa je u sjajnoj formi, a trećim golom na poslednje četiri utakmice doneo je važan bod domaćinu. Sjajno je zahvatio loptu sa nekih 25 metara, majstorski lobovao golmana Patrisija i rešio ovaj meč. Zaista, prelep gol...