""

Kup Francuske: Ajačio skinuo skalp bivšem šampionu, Bastija iz dvojke u keca!

Vreme čitanja: 2min | uto. 28.10.14. | 22:00

Arl bolji od Remsa, Lorijan bolji od Ninkovićevog Evijana, Nant izrešetao Laval

Odlazak Filipa Đorđevića u Lacio definitivno nije mnogo potresao ekipu Nanta! Osim sasvim zadovoljavajućih partija koje Kanarinci pružaju u Ligi 1, situacija se vrlo dobro razvija i u Liga kupu. Puleni Mišela Der Zakarijana ostvarili su plasman u osminu finala, pošto su na svom stadionu razbili Laval sa 4:0.

Već u 4. minutu Šehter je iskoristio loš start protivnika i zatresao mrežu protivnika, što je samo dodatno otvorilo utakmicu. Ipak, na drugi pogodak čekalo se punih 50 minuta, kada je precizan bio Besa, da bi Bangura u 67. minutu utrostručio prednost i tako definitivno rešio pitanje pobednika. Ipak, tačku na utkamicu stavio je igrač koji je i načeo Laval na samom startu, ovog puta u drugom minutu nadoknade.

Interesantno je bilo i u Monpeljeu, gde je drugoligaš Ajačio šokirao bivšeg šampiona i slavio minimalnim rezultatom, za rezervaciju mesta u narednoj rundi - 1:0.

Jedini pogodak na meču viđen je u samom finišu prvog dela igre, kada je Madri matirao protivničkog golmana i presudio nekada najjačem timu francuskog šampionata.

Iako su imali gol zaostatka već u 7. minutu, igrači Lorijana uspeli su da preuzmu inicijativu i Evijan Miloša Ninkovića bace na kolena pobedom u gostima - 2:1.

Domaćin je, kao što smo već naglasili, poveo preko Vasa, ali je već u 15. minutu Lavinj uspeo da anulira rezultat i zapali atmosferu. Dugo su gosti "krckali" protivničku odbranu, a na kraju kroz najmanju pukotinu protnuli loptu i preko Ajua stigli do drugog gola na meču...vrednog velike pobede i prolaza dalje!