"Keln"

Keln se vraća u elitu, Jensen spasio Kajzer

Vreme čitanja: 2min | pet. 11.04.14. | 21:33

Gosti se gostili u 30. kolu Cvajte

KelnKeln je pobedom na gostovanju protiv Uniona i četiri kola pre kraja skoro obezbedio prvu poziciju u Cvajti i povratak u elitu – 2:1. Ali nije išlo sve tako glatko. Dauš je već u 10. minutu doveo Berlince u vođstvo i prenuo iz sna jarčeve. Buđenje je najavio Helmes u 25. iz penala, da bi isti igrač u 59. minutu postigao drugi gol za potpun preokret.

Ne predaje se ni Paderborn. Plavo-crni su, takođe,  slavili na gostovanju protiv Ingolštada, preskočili Grojter Firt i izbili na drugu poziciju koja vodi direktno u Bundesligu – 2:1. I na ovom meču su domaćini poveliu 5.  preko Moralesa, Bakalorc je izjednačio u 36, a preokret je doneo Kačunga devet minuta pre kraja meča.

Sankt Pauli je izgubio od Kajzerslauterna - 2:3 i došlo je do zamene mesta na tabeli. Sada su Đavoli bliži borbi za poziciju koja donosi plej-of za popunu elite i pod pritiskom je Grojter Firt. Na Milerntorn stadionu u Hamburgu viđena je prava drama, pošto je domaćin stigao do izjednačenja u 89. preko Kringea, a potom je gost u sedmom miniti nadoknade vremena i to sa igračem manje stigao do sva tri boda. Junak je bio Jensen.