"ROS BARKLI"

Karamele „pohapsile” londonske policajce, laganih 3:1 na Gudisonu (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | pon. 15.12.14. | 22:52

Najpoželjniji gosti na svetu opravdali tu etiketu

ROS BARKLIEverton je ostvario rutinsku pobedu nad krajnje tužnim Kvins Park Rendžersom, Barkli, Miraljas i Nejsmit su pogodili za 3:1 na Gudison Parku i nova tri boda za ekipu Roberta Martineza. Jedini, utešni gol za policajce, postigao je Bobi Zamora u 80. minutu utakmice.

Everton je dočekao Kvins Park u lošem raspoloženju, posle tri utakmice bez pobede, od čega su dve bile porazi. Idealan trenutak da u goste dođe jedna od najlošijih gostujućih ekipa, slobodno možemo reći - svih vremena! Naime, Kvins Park ove sezone ima osam poraza iz isto toliko utakmica u gostima, uz tragično bednu gol razliku 3:20.

Everton je otvorio Policajce prelepim golom Rosa Barklija u 33. minutu. Barkli se potpuno vratio u formu posle teške povrede kolena, pa se jasno vidi koliko je samo nedostajao ekipi Evertona.

Tim iz Londona ni primljen gol nije uspeo da natera da zaigraju črvšće, odlučnije, konkretnije, pa je Everton bez previše problema kontrolisao utakmicu. Deset minuta kasnije, slobodnjak za Karamele sa desne strane, udaljen nekih 25 metara od gola Roberta Grina. Kevin Miraljas je pucao jako, lopta je zakačila živi zid, promenila pravac i završila u mreži gostiju. Tada je već bilo jasno da indisponirani Policajci neće prekinuti očajan niz poraza kada nisu na Loftus Roudu.

Domaći su izašli značajno opušteniji u drugom poluvremenu, no i tako uspeli da povećaju prednost u 53. minutu preko Nejsmita. Čast londonske ekipe sačuvao je Bobi Zamora, koji je u 80. minutu postavio konačan rezultat na Gudisonu - 3:1.

Kvins Park ostaje u zoni ispadanja da se grčevito bori za premijerligaški status, dok Everton trijumfom dolazi na svega pet bodova od Sautemptona, koji je trenutno na petoj poziciji na tabeli, poziciji vrednoj plasmana u Ligu Evrope.