""
""

Herta čuva lidersku poziciju, Duizburg neočekivano slavio u gostima

Vreme čitanja: 2min | sub. 30.03.13. | 15:12

Berlinci rutinski savladali bohum kod kuće i napravili korak napred ka Bundesligi. Ranisav Jovanović doneo Zebrama tri boda na gostovanju Ingolštadu

Kako stvari trenutno stoje Berlin će sledeće sezone gledati Bundesligu. Pobedom protiv Bohuma kod kuće rezultatom 2:0 Herta je zadržala čelnu poziciju Cvajte i, u ovom trenutku, pobegla čak 15 bodova od trećeplasiranog Kajzerslauterna koji doduše ima meč manje.

Herta je povela na samom početku meča. Roni je u 4. minutu odlično izveo slobodan udarac i sa, oko 22 metra, savladao golmana gostiju Litea. Sjajan gol Brazilskog defanzivca koji je ove sezone postigao čak 14 golova. Domaći navijači su već počeli da slave uzdajući se u statistiku po kojoj Herta nikada nije poražena kod kuće kada je povela sa 1:0. Sve dileme oko pobednika otklonio je Niko Šulc već u prvom napadu u drugom poluvremenu. Bohum se tada trgao, ali nije mogao ništa više da učini tako da će bodove spasa morati da traže u nekim drugim mečevima. Trenutno su 15. sa 26 bodova.

Neočekivanu pobedu u gostima ostvario je Duizburg koji je minimalnim rezultatom 1:0 savladao Ingolštad. Strelac gola odluke bio je Srbin sa nemačkim državljanstvom Ranisav Jovanović u 16. minutu. Gostima je posao u ovom meču bio i te kako olakšan od 53. minuta obzirom da je Ingolštad igrao sa igračem manje zbog crvenog kartona Rodžera. Nekadašnji defanzivac Partizana Branimir Bajić odigrao je čitav meč za Duizburg dok je srpski internacionalac Srđan Baljak ušao na teren u samom finišu meča.

Domaći tim je ostao na 10.mestu sa 35 bodova dok se Duizburg sa 33 boda popeo na 12. mesto.