Espanjol ponovo liči na onaj tim s početka sezone, Dijego Lopez srušio nade Valjadolida (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | sub. 02.03.19. | 15:00

Iskusni čuvar mreže sprečio goste da povedu u finišu prvog poluvremena, a onda je domaćin zaigrao na znatno bolji način i stigao do zasluženog slavlja - 3:1

Espanjol je podigao formu u idealnom trenutku. Katalonci nisu poraženi ni pet uzastopni meč u Primeri, a danas su osvojili i sva tri boda protiv žilavog Valjadolida i približili se sredini tabele - 3:1 (1:1).

Ipak, konačan rezultat daje lažnu sliku kada je u pitanju težina kojom je domaći tim stigao do pobede. Dovoljno je reći da su gosti u 43. minutu, pri rezultatu 1:1 propustili priliku da iz jedanaesterca dođu do vođstva, ali je Dijego Lošez odbranio udarac Serhij Gvardiola sa bele tačke.

Domaćin je ekspresno poveo golom Borhe Iglesijasa, ali se Valjadolid ubrzo vratio u meč i izjednačio zahvaljujući golu Rubena Alkaraza. Ipak, gosti do kraja prvog poluvremena nisu iskoristili periode svoje kvalitetnije igre, pa je Espanjol na startu drugog poluvremena ponovo zagospodario na terenu i stigao do zaslužene pobede.

Sve je bilo rešeno do 65. minuta. Prvo je Mario Hermoso doveo domaćina u vođstvo, dok je konačan rezultat postavio Vu Lei.

Espanjol se probio na 11. mesto sa 33 osvojena boda, dok je Valjadolid ostao na 16. poziciji sa 26 i ima samo tri boda više od Viljareala, koji je prvi ispod crte.