""
""

Erdinč sprečio šok u Sent Etjenu, dva gola Bačuaija malo za pobedu Marselja (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 22.02.15. | 22:58

Marselj gubio, pa preokrenuo zaostatak, ali je na kraju u 90. minutu primio pogodak i ostao bez pobede, prve od 2010, u Sent Etjenu

“Ludak“ na klupi, “ludaci“ na terenu, bodovi po pola. Tako, otprilike, izgleda kratak opis derbija u Sent Etjenu u kojem, posle nekoliko preokreta, nije bilo pobednika (2:2), a domaćin je podelio bodove sa Olimpikom iz Marselja.

Ovo je peti od poslednjih šest međusobnih duela dva pomenuta kluba koji je završen nerešenim rezultatom. Marselj ne zna za trijumf u Sent Etjenu od 2010. godine.

Dvostruki strelac za ekipu sa Velodroma bio je mladi Belgijanac Miču Bačuai, a bod domaćinu spasio je Mevlut Erdinč u 90. minutu, posle loše reakcije odbrane gostiju.

Trener Marselja Marselo Bijelsa večeras je držao Belgijanca na klupi u prvom poluvremenu, a čim je Bačuai ušao u igru uzvratio mu je pogotkom za izjednačenje u 64. minutu.

Nisu prošla ni tri minuta, a belgijski fudbaler je ponovo zablistao punim sjajem i pokazao da Marselj prošlog leta ipak nije bacio u bunar šest miliona evra koliko je iznosilo obeštećenje Standardu iz Liježa.

Drugi pogodak Bačuaja širom je gostima otvorio vrata važne pobede, a Belgijanac je došao do petog gola u sezoni. Ipak, trijumf je Marselju iskliznuo iz ruku u samom finišu.

Prethodno, u prvom poluvremenu fudbaleri Sent Etjena pružili su solidnu partiju, ali su i oni do vodećeg gola došli u nastavku meča.

Igrao se 53. minut kada je Morel u kaznenom prostoru napravio prekršaj nad Hamumom, a sudija pokazao na belu tačku. Siguran sa kreča bio je Maks-Alan Gradel.