""
""

Dinamu je Mordovija redovna mušterija, iako su Moskovljani ovaj put strepeli do kraja

Vreme čitanja: 2min | ned. 12.04.15. | 19:29

Moskovski Dinamo se definitivno vratio na pobednički put. Posle trijumfa nad CSKA u gradskom derbiju prošle nedelje, Dinamo je danas na svom terenu trijumfovao protiv Mordovije sa 2:1 u meču 23. kola ruske Premijer lige i ponovo došao do četvrtog mesta na tabeli.

Može se reći da je ekipa iz Saranska redovna mušterija Dinama, pošto je ovo bila šesta uzastopna pobeda za Moskovljane.

Ovim trijumfom ekipa trenera Stanislava Čerčesova ostala je i u konkurenciji za borbu za mesto koje vodi u Ligu šampiona sledeće sezone iako je u jednom trenutku to delovalo kao težak zadatak.

Domaća ekipa, doduše, pošteno se namučila kako bi naterala goste da vade loptu iz mreže. Igrao se 42. minut, Balaž Džudžak je pronašao Daglasa, a ovaj se bolje snašao od Perendije i doveo Dinamo u vođstvo.

Nisu navijači Dinama predugo čekali na novo slavlje, a ono je došlo u prvom minutu sudijske nadoknade vremena. Ponovo je Džudžak bio asistent, a ovaj put loptu u gol ubacio je Kevin Kuranji.

U nastavku utakmice Dinamo je uglavnom držao loptu u nogama, čuvao rezultat i delovalo je da će sve rutinski privesti kraju. Ipak, u 86. minutu Danilu je opalio loptu sa 25 metara i iznenadio golmana Dinama, a domaće navijače dobrano zabrinuo.

Mogao je u samoj završnici utakmice Damijen le Telek da ih potpuno šokira i izjednači, ali se to ipak nije desilo i bodovi su ostali u Moskvi.

Krasnodar – Kuban Krasnodar 3:2 (1:1)
/Perejra 37, Širokov 60, Kalešin 79. – Sosnin 30, Ignatjev)

Zenit – Rubin 1:1 (0:1)