"Cvajta"
"Cvajta"

CVAJTA: Savićev Drezden srušio lidera posle 21 meča bez poraza

Vreme čitanja: 2min | sub. 02.03.13. | 15:49

Autogolom Lasoge pred sam kraj prvog poluvremena Dinamo naneo tek drugi poraz Herti u sezoni, prvi posle 21. kola

Cvajta

Kakav način da se okonča neverovatna serija! Porazom protiv ''davljenika'' Drezdena u gostima rezultatom 1:0, lider Cvajte Herta doživela je prvi neuspeh posle 21 meča, ukupno drugi u sezoni.

Ipak, nije dobro počelo za Dinamo. Srpski internacionalac Vujadin Savić doživeo je povredu već na početku meča i morao je da napusti igru u 10. minutu. Herta je, očekivano, bila bolji rival dok je Drezden uglavnom pokušavao iz kontranapada. Posle jedne gužve u šesnaestercu gostiju u 38. minutu i šuta ka golu Tomasa Krafta, lopta je zakačila napadača Lasoga i odsela u golu Berlinaca za veliku radost žuto-crnih.

U nastavku se očekivala totalna ofanziva gostiju, ali se Dinamo uspešno branio. Herta nije uspela da stvori nijednu ozbiljniju šansu pa je rezultat ostao nepromenjen.

Veoma bitna pobeda Drezdena u borbi za opstanak. Sa ova tri boda domaći tim je koliko-toliko uspeo da umakne iz zone ispadanja i izjednači se sa Aueom i Duizburgom na 14. poziciji.

Herta je ostala na prvom mestu sa 52 boda, ali u slučaju pobede Braunšvajga pašće na drugu poziciju.

Duel između Kajzerslauterna i Bohuma na Fric Valter stadionu završen je bez golova. K'lauten je bio nešto opasniji tim, ali nisu uspeli da slome otpor gostiju i pobegnu pratiocima u borbi za treće mesto koje za sada drže sa 40 bodova.

Bohum je ovim bodom stigao do kote 26 i 12. mesta koje deli sa Sankt Paulijem koji ima meč manje.