""
""

Astra ne prašta i hita ka Evropi

Vreme čitanja: 1min | pet. 15.03.13. | 20:29

Najprijatnije iznenađenje rumunskog šampionata osvojilo tri boda i na gostovanju Konkordiji, uprkos promašenom penalu najboljeg igrača Fataija

Astra Đurđu nastavlja da ruši prepreke u rumunskom šampionatu u hita ka senzacionalnom osvajanju drugog mest. Tim iz Plošetija je osvojio tri boda na gostovanju solidnoj Konkordiji i pobedom od 2:0 učvrstio se na drugom mestu prvenstvene lestvice sa šest bodova više od Pandurija.

Pobedili su uprkos činjenici da je njihov najbolji igrač i strelac Fatai na početku drugog poluvremena promašio penal. Ono što nije uspeo Fatai, jeste Tembo u 55. minutu kada je bio precizan sa bele tačke. Tačku na nade Konkordije, koja u 2013. nema pobedu, je stavio Gaman udarcem iz srca šesnaesterca.

Turnu Severin se ne predaje i izvojevao je pobedu od 2:0 nad Gaz Metanom koja ga ostavlja u trci za opstanak. Najviše zahvaljujući nekadašnjem reprezentativcu Florinu Koseti koji je u 90. minutu pogodio posle kornera, da bi Roman u 95. minutu završio golom jednu kontru domaćih kada je Gaz Metan svim silama krenuo ka izjednačenju. LIGA 1 – 23. kolo

Turnu Severin - Gaz Metan 2:0 (0:0)