""
""

Barsa razbila Makabi pred gostovanje Zvezdi, Real već u četvrtfinalu posle gaženja Albe

Vreme čitanja: 2min | čet. 12.03.15. | 23:19

Katalonski gigant na svom terenu srušio aktuelnog prvaka Evrope, Makabi upisao četvrti poraz u Top 16 fazi elitnog kontinentalnog takmičenja

Košarkaši Barselone polako se vraćaju na pobednički put. Šampion Španije trijumfovao je u velikom evropskom klasiku nad izraelskim Makabijem sa 89:71 u utakmici 10. kola Top 16 faze Evrolige.

Barseloni je to sedmi trijumf u ovoj fazi takmičenja, a u sledećem kolu čeka je gostovanje Crvenoj zvezdi koja je i dalje u igri za plasman među osam najboljih.

Domaća ekipa je večeras protiv Makabija vodila praktično od prvog sudijskog podbacivanja, a već u prvoj četvrtini stekla je 10 poena prednosti. Kao i obično ove sezone, dobar je bio centar Ante Tomić, a njemu uz rame i Džastin Dolman. Ruku na srce, ekipa Makabija je u trećoj deonici pokušala na sve načine da se vrati u život.

Skorcijandis i Aleksander su držali Makabi koliko toliko priključak za goste, ali u finišu je gostima ponestalo snage da se ozbiljnije suprotstave Barseloni u uvedu meč u neizvesnu završnicu. Tomić je meč završio sa 16 poen, a Dolman je na to dodao još 13. Aleksander je ubacio 16, a Skorcijandis 15 poena za Makabi koji je upisao četvrti poraz.

Još ubedljiviji je bio drugi španski velikan. Real Madrid je sa 93:62 deklasirao Albu Saleta Obradovića i zabeležio devetu pobedu u deset mečeva Top 16 faze. na taj način, Kraljevski klub je i teoretski obezbedio plasman u četvrtfinale. Već sredinom prve četvrtine, Real je imao deset poena prednosti i bilo je jasno da se Albi koja je doputovala beu nekoliko ključnih igrača sprema katastrofa. U trećoj četvrtfini je usledila kanonada Reala koji je tu deonicu dobio sa 24:7. Osim plejmejkera Fakunda Kampaca svi igrači Kraljevića su se upisali u listu strelaca. Dvocifreni su bili Kerol (13 poena), Ljulj (12), Fernandez (11), Ajon (10) i Noćioni (10). Kod Albe je najbolji bio Riding sa 14 poena.